niedziela, 7 listopada 2010

Wybrane z tygodnia 5 | Chosen from the week 5

Dziś trochę o wszystkim. Będzie i II wojna światowa, i coś do oglądania i coś całkiem niehistorycznego. Jako pierwszy link do bloga modelarza, którego bardzo cenię i od którego zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Maluje świetne, chyba najlepsze jakie znam modele w skali 1:300 i równie dobre w skali 15 mm. Mowa o Ritterkriegu, prowadzącym stronę Ritterkrieg (głównie artykuły i porady) oraz nowego bloga, w którym - znacznie częściej - umieszcza prace w toku, omówienia itp. Zdecydowanie warte obejrzenia i dodania do ulubionych.
Drugi link to ciekawostka. Kryją się pod nim prace - w zasadzie dioramy - modelarza, który odtwarza w nich całe opowieści... Od Dzikiego Zachodu, poprzez afrykańskie wojny kolonialne, do II wojny światowej i innych. Doskonałe fotografie pozwalają przez moment poczuć się "w środku" tego, co widać na ekranie. Fotka ilustrująca tę notkę pochodzi właśnie z tej strony.
Trzeci z dzisiejszych linków to wycieczka w krainę fantazji, na forum poświęcone wyłącznie leśnym elfom (i tu ukłon w stronę mojego brata). Wspominałem mu już kiedyś o bardzo interesujących pracach Arimaty, przedstawionych na tym forum. Można się z nimi bliżej zapoznać w tym wątku.

Links today are a little bit of everything. There is WW2, something to look at and something entirely unhistorical. As a first link to the blog of modeller who is a source of inspiration for me, there is always something I can learn reading and looking at his site. He paints great, best I have seen 1:300 models and 15 mm. I'm speaking of Ritterkrieg and his site with the same name (mainly articles and how-tos) and his new blog, where he publish - much more ofthen then on his site - works in progress, some tips, etc. Definitely worth to look at and add to favourites.
Second link is a kind of curio. It leads to dioramas telling us whole stories. Wild West, African colonial wars, WW2... Excellent photos take us literally inside war stories shown with these great models. Photo next to this note is taken from this site.
Third link will take you to the fantasy realm, where wood elves rule (bowing deeply to my pointy-eared brother). I told him about works of Arimata, shown on this forum, long time ago. You can see them here.

1 komentarz:

  1. Odnośnik do dioram jest naprawdę świetny. Nie sądziłem, że przy pomocy modeli oddać można tak dynamiczne i można by rzec epickie sceny. Naprawdę niezłe.

    OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.