piątek, 4 maja 2012

Imperialny oddział wydzielony strzelców

Dziś trzech jak dotychczas niepokazywanych jeszcze strzelców imperialnych - dwóch w pozach, które już były, jeden plastik z pudełka podstawki którejś edycji. Początkowo zamierzałem pomalować ośmiu metalowych strzelców z czwartej edycji i zrobić z nich oddział wydzielony. Potem, w pudle z figurkami znalazłem prawie pomalowanego strzelca ze wspomnianej podstawki WFB, wystarczyło biel na fragmentach stroju zastąpić żółtym i pasował do reszty strzelców. Szkoda było nie wykorzystać takiej okazji, oddział powiększył się więc do 10 strzelców - ostatni to pokazywany już arkebuzer z 5. edycji. Dzisiejsza figurka plastikowa docelowo znajdzie się w oddziale strzelców bardziej zbliżonych do niej wyglądem, a tutaj zastąpi ją następny, szykowany już składak plastikowo-metalowy. Na razie jednak "robi masę";).
O malowaniu nie ma się specjalnie co rozpisywać. Kolory podstawowe, dip, rozjaśnienia i miniaturki są gotowe do walki.
4 komentarze:

 1. Fajnie się chłopaki prezentują :) Będziesz robił podstawkę pod oddział?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, wszystkie oddzialy w obu armiach doczekaja sie dedykowanych podstawek. Ale to już hurtem będę robil czy zamawial.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hehe, imperialna klasyka. Pamiętam jeszcze z czasów licealnych, jak kolega kupował te figurki do swojego Imperium - wtedy jeszcze jako nówki sztuki, nieśmigane ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. To też nówki sztuki, pierwsza farba na nich. Cierpliwie czekały na swoją szansę;)

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.