niedziela, 13 maja 2012

Wybrane z tygodnia 47

Na rozgrzewkę coś krótkiego, prostego i naprawdę fajnego. Poradnik dotyczący robienia nieźle wyglądających drzewek przy użyciu prostych, łatwo dostępnych środków. Efekty więcej niż zadowalające. Teraz coś do oglądania. Najpierw niemieckojęzyczny blog wargamingowy, poświęcony grom zarówno historycznym, jak i fantasy/sf. Warto dokładnie przeklikać poszczególne kategorie i artykuły, zdjęcia towarzyszące większości wpisów są naprawdę powalające. Ilustracja obok tej notki pochodzi właśnie z tego bloga, pobrałem ją z galerii pokazującej jedną z rozgrywek w Disposable Heroes. Druga uczta dla oczu to wątek na Warseerze, w którym Mr. Dee prezentuje swoją powstającą armię Chaosu. Świetne modele, zazwyczaj konwertowane, doskonale pomalowane i na niezłych podstawkach. A trzecia rzecz do pooglądania mieści się w innym wątku innego forum - Bishmeister przedstawia robione przez siebie monumentalne budynki do imperialnej armii Ostlandu.
Zajrzyjmy jeszcze na blog Master of the Forge, gdzie autor zamieścił zdjęcia pomalowanego Minotaura ze skrzydłami, jakiego zrobił dla swojej nowej armii Beastmenów. Miniaturka została zrobiona z sentymentu do starego, podobnego stwora, którego zdjęcie pojawiło się w jednym ze starych numerów White Dwarfa.
A na sam koniec rzućcie okiem na stronę Hawk Wargames. W ostatnich dniach to jedna z najbardziej gorących firm wargamingowych. Wkrótce ma się ukazać nowa gra tej firmy, Dropzone Commander w skali 10 mm. Nie zamierzam się w nią bawić, trzeba jednak powiedzieć, że okręty i pojazdy przedstawiane na stronie producenta robią duże wrażenie.

1 komentarz:

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.