poniedziałek, 28 maja 2012

Wybrane z tygodnia 48

Minione dwa tygodnie spędziłem w niewielkiej tylko części zajmując się hobby, zauważyłem jednak kilka wpisów na blogach, poradników i podobnych ciekawostek, na które warto zwrócić uwagę. Na początek blog Roba Hawkinsa i jego wpis, w którym pokazuje kulisy budowy jednej z dużych makiet GW, a mianowicie mostu w Middenheim. Warto zajrzeć, można zobaczyć sporo zdjęć wykonanych podczas pracy i widoki skończonej makiety. Drugi link to nadal blog Roba, bardzo ciekawy wpis autora dotyczący modelowania i konwertowania szkieletów.
Z fantastycznego Starego Świata przenieśmy się na inny blog i w zupełnie inne miejsce - Stalingrad i ruiny dużych budynków. We wpisie pokazany jest sposób systematycznej budowy dużych, zrujnowanych bloków.
Na łamach "From the Warp" ukazał się poradnik dotyczący samodzielnego tworzenia kalkomanii - krok po kroku, łatwo i przystępnie, ze wskazanymi rzeczami na które trzeba zwrócić uwagę. Bardzo przydatny tutorial.
Innego rodzaju poradnik można znaleźć tutaj - na blogu misterjustin.com autor zamieścił film, pokazujący sposób wykonywania realistycznie wyglądających płyt pancerza. Dotyczy on raczej dużych modeli historycznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by nie wykorzystać go podczas prac nad jakimś Land Raiderem czy podobnym sprzętem.
A skoro już jesteśmy przy dużych modelach historycznych, zajrzyjcie do tego wątku na forum modelwork.pl. Autor pokazuje w nim budowę modelu CAŁEGO pociągu pancernego "Śmiały" w skali 1:35. Zdjęcie obok tej notki pochodzi właśnie z relacji z budowy tego pojazdu.
Kolejny poradnik zamieszczono na blogu Master of the Forge - tym razem Simon, autor bloga, pokazuje jak robić odlewy (a właściwie odciski) z green stuffu korzystając z silikonowych form.
Jest też wiadomość mało radosna - GW zamknęło definitywnie swój oddział odpowiadający za publikację gier historycznych Warhammer Historical. W minionym tygodniu na stronie ukazała się odpowiednia informacja, wiadomo już też, że GW nie zamierza sprzedawać praw do żadnych opublikowanych gier. Tak kończy się historia Warhammer Ancient Battles i kilku innych niezłych gier. Szkoda.
Na pocieszenie dość długi film promujący grę Ghost Recon Alpha. 25 minut solidnego kina wojennego w nieodległej przyszłości. Bardzo, bardzo dobra robota...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.