piątek, 27 maja 2011

Egipska grupa dowodzenia | Egyptian command group

Powoli dłubię też armię egipską. Niezależnie od wybranego wariantu armia Nowego Państwa I/22 posiada trzy elementy Blades. Gracz ma do wyboru jedynie kwestię estetyki - czy chce mieć trzy, czy też cztery figurki na podstawce. Zdecydowałem się na cztery. Ponieważ jednak figurki Venexii mają tylko jedną pozę odpowiadającą charakterystyce blades, dla urozmaicenia wyglądu armii postanowiłem jeden z elementów wykonać jako "grupę dowodzenia". Oczywiście, w grze nie będzie się ona różnić charakterystykami od innych elementów 4Bd, odbiegać będzie tylko wyglądem, a prawdziwym elementem dowódczym będzie lekki rydwan z faraonem. Figurki na podstawce są w zasadzie bez żadnych zmian w stosunku do wyglądu pierwotnego, jedynie sam sztandar ma drzewce ze szpilki, a nie oryginalne, znacznie grubsze, bardziej miękkie i nie dające się ładnie wyprostować. Trochę problemów miałem z samą głowicą sztandaru. Początkowo pomalowałem ją tak, że wyglądała na wykonaną w całości z brązu i złota. Poszperałem potem jednak w źródłach i doszedłem do wniosku, że jednak powinna być kolorowa, wykonywano ją z malowanego drewna, a zwężające się promienie symbolizowały strusie pióra. Nie do końca udało mi się równo pomalować promienie ale lepszego efektu już w tej skali nie zdołałem uzyskać. Pierwszy z trzech elementów 4Bd gotowy.

I'm slowly building I/22 egyptian army too. Both variant of this list have three blades elements. Player may just choose three or four figures per pase. Well, I think four miniatures look better (heavy hitting infantry, etc). As Venexia made just one suitable miniature, I decided to "cheat" a little and make one of the blades elements as a kind of command group. It will be ordinary 4Bd element in game of course, as general will be Pharaoh on light chariot. Miniatures on the base weren't changed at all, except banner pole. I decided to use small pin instead of soft, thick and not really straight one included in the package. I have had some problems with banner head. It was painted to simulate bronze and gold first but after checking some books I came to the conclusion that it was made from painted wood so it should be painted in different way. I painted some green and red triangles, simulating ostrich feathers. They don't look too straight I'm afraid but I'm unable to make them look better I'm afraid. First of the three 4Bd elements is ready. 


7 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oszsz kurka rurka! Nie mogę już oglądać tych rzeczy...To zbyt niebezpieczne, za bardzo łakomie patrzę już na tematy starożytne ;-) Coś pięknego są te figurki jak i poprzednie , jak i jeszcze wiele innych z tego okresu, które pomalowałeś. To taki mój spóźniony komentarz dla całości Twoich prac. Z przyjemnością ogląda się takie figurki, bez cukru, bez połysku , piękne klimatyczne podstawki , super wycieniowane.
  Pozdrawiam A.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki - oglądaj i nabieraj chęci na coś własnego, to na pewno byłaby uczta dla oczu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z trudem się powstrzymuję od okresu starożytnego. Z przykrością przyznaję że lista moich zainteresowań jest już stanowczo za długa. Front zbyt szeroki ;-) To wbrew napoleońskim zasadom mówiącym o koncentracji wysiłku na wybranym kierunku;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne! Nie mogę się doczekać całej armii. Mam nadzieję, że zaprezentujesz ją na stronie Venexii.

  Artur skontaktuj się z Thomasem bądź przez jego bloga, bądź innym kanałem (np. przez Forum Strategie), gdyż przygotowujemy zamówienie z Elhiema.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy Ty znajdujesz na cale to malowanie czas??

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak już wspominałem kiedyś, sen jest znacznie przeceniany;)
  A już całkiem poważnie - odkąd używam dipa, znacznie szybciej wszystko idzie. Oczywiscie, figurki wygladaja inaczej niż malowane standardowo, niemniej jednak coś za coś. Efekt dipowania mnie całkowicie satysfakcjonuje na figurkach do gry. A 15 mm maluje się szybko.

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.