środa, 25 kwietnia 2012

Drugi element najemników egipskich w służbie perskiej

Wiele wody w rzekach upłynęło od czasu, kiedy pokazywałem coś do powstającej w bólach armii Achemenidów do DBA, którą rozpocząłem dobrze ponad rok temu. Nieco zmobilizowany kolejnym konkursem malarskim forum Strategie postanowiłem podgonić trochę ten projekt. Zamierzam - w ramach konkursu - pomalować trzy elementy armii Dariusza III. Będą to widoczni obok egipscy najemnicy, element 4Sp, kolejny oddział 3Ax oraz drugi element 4Sp, tym razem Kardaka, czyli rodowici Persowie. Na początek poszli najłatwiejsi w malowaniu Egipcjanie. To już drugi element przedstawiający tych najemników, od czasu kiedy malowałem ich po raz pierwszy, zdążyłem zapomnieć jakich dokładnie kolorów użyłem na ich pancerzach, stąd odrobinę inny odcień. Malowanie błyskawiczne - jak dla mnie - łącznie poświęciłem im nie więcej niż dwie godziny. Na warsztat "15 mm" trafią następnie pewnie figurki przeznaczone na element 3Ax.


3 komentarze:

 1. Figury super - jak zawsze:)
  Na strategii o "kardaka" napisałeś, że to najemnicy... Sekunda twierdzi, że to wojacy w armii królewskiej, ale nie Persowie; do takiej samej konkluzji dochodzi Duncan Head: że to żołnierze z "nowego źródła rekrutacji" w armii perskiej. Pojawiali się jako hoplici, ale także jako procarze! - zawsze jednak wyróżniani w armii królewskiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ha...:) Zdazylem juz zapomniec co poznajdywalem sobie na ich temat:) Ale masz oczywiscie racje. Postaram sie nie zapomniec, jak juz o nich bede pisal pokazujac gotowy oddzial:) Widze tylko, ze bez ponownego grzebania w ksiazkach sie nie obedzie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. :):):) - w moim wieku muszę sięgać do książek niemal przy każdym wpisie; no i dobrze że "drugie oczy" spisują się na medal :):):) ...
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.