wtorek, 24 kwietnia 2012

Nowości z Amercomu 18

Czas na informacje o tym, co w najbliższych dniach ukaże się ciekawego nakładem wydawnictwa Amercom. Na początek "Kolekcja wozów bojowych" i jej już 58. numer. Tym razem tematem zeszytu będą niemieckie działa samobieżne na podwoziach francuskich czołgów, zdobytych po kampanii 1940 r. Produkowane w niewielkiej liczbie, sposobami bez mała chałupniczymi, brały udział w walkach we Francji w 1944 r., w Afryce Północnej i na froncie wschodnim. Do pisma dołączony będzie gotowy model diecast w skali 1:72, przedstawiający działo noszące jakże wdzięczną i krótką nazwę niemiecką 10.5 cm leFH 18 Selbstfahrlafette auf Geschützwagen 39H(f).W 20. odcinku kolekcji "Helikoptery świata" już coś bliższego nam i geograficznie, i czasowo. Tematem tego zeszytu będzie radziecki śmigłowiec Mil Mi-4, wykorzystywany także w lotnictwie polskim. Gotowy model w skali 1:72, dołączony do pisma, będzie przedstawiał tę konstrukcję w wersji Mil Mi-4A w malowaniu właśnie z biało-czerwoną szachownicą.Bohaterem 18. zeszytu kolekcji "Latające Fortece" będzie amerykański ciężki samolot transportowy Boeing C-97 Stratofreighter i jego różne wersje. Do pisma dołączony zostanie gotowy model diecast tej maszyny w skali 1:200 w malowaniu lotnictwa transportowego armii amerykańskiej.

2 komentarze:

  1. Kolekcja zdaje się migrować w stronę niemieckich pojazdów z II WŚ.
    Czy można się jeszcze spodziewać innych, nietypowych pojazdów (FAMO z 88, Coelian) ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Trudno powiedziec, nietypowych podobnie jak ten wyzej, raczej nie.

    OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.