środa, 7 marca 2012

Turczyni

Powolutku kończę sześć podstawek janczarów malowanych na konkurs forumowy "Ogniem i Mieczem". Sądząc z dotychczasowych pokazanych prac w toku, zapowiada się wysoki poziom znacznej większości prac. Miniaturki janczarów są bardzo fajne, w zasadzie mogę przyczepić się jedynie do głowni szabel - są znacznie zbyt duże, wyglądają jakby były sporym nadlewem. Zostawiłem je w takiej postaci, obawiam się bowiem, że przy każdej próbie ich spiłowania, skończyłoby się to całkowitym ułamaniem tej delikatnej przecież części. Janczarów pomalowałem zgodnie z rysunkami pokazujących oddziały tureckiego wojska z czasów im współczesnych - odzianych w różnokolorowe okrycia, mimo tego, że w teorii całe jednostki powinny mieć jednakową barwę. Takie jednolite umundurowanie zachowam dla janczarów elitarnych (przewidzianych w wykazie jednostek podręcznika "Ogniem i Mieczem"), natomiast ci malowani teraz będą przynależeć do  oddziałów "normalnych".
Cały czas eksperymentuję z robieniem zdjęć... W końcu dojdę do jakichś ciekawszych rezultatów... A co do skali - powiększone zdjęcia przedstawiają figurki w mniej więcej trzykrotnym powiększeniu w stosunku do ich rzeczywistej wielkości.


5 komentarzy:

 1. Genialni!
  Nie wyglądają tak pastelowo jak poprzedni, ale to może być kwestia kontrastu na zdjęciach.
  Nie widziałem wszystkich prac konkursowych jeszcze, ale i tak z całego serca życzę Ci zwycięstwa! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie pomalowani (zresztą modele też bogate w detale). Trudno uwierzyć, że to 15 mm. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Panowie:) O zwycięstwo będzie trudno, poziom zaprezentowanych na razie prac w toku jest naprawdę wysoki. A figurki janczarów to naprawdę najwyższa klasa światowa w tej skali. Są świetne.

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.