niedziela, 18 marca 2012

Wybrane z tygodnia 43

Dziś sporo poradników, zacznijmy jednak od czegoś darmowego. Zapewne większość zainteresowanych zdążyła już pobrać darmowy dodatek do "Ogniem i Mieczem", przedstawiający armię Kurlandii i Semigalii, niemniej jednak może zainteresuje to kogoś nieprzekonanego dotychczas do tej gry, dając przedsmak tego, w jaki sposób prezentowane są oddziały poszczególnych nacji. Kilkunastostronicowy pdf oprawą graficzną przypomina rozdziały z podręcznika, poświęcone dostępnym armiom - łącznie z kolorowymi grafikami. Dodatkowo opisy poszczególnych jednostek, ich charakterystyki, poradniki modelarskie i dotyczące malowania. Doskonała robota. Ilustracja do tej notki przedstawia stronę tytułową tego dodatku.
Pierwszy poradnik, zamieszczony na blogu Model Dads Blog, pokazuje w jaki sposób zrobić pola minowe, wykorzystując żywiczne odlewy produkcji jednej z firm modelarskich, jednak jest to element pola bitwy na tyle łatwy do zrobienia samodzielnego, że nie powinien stanowić problemu dla chyba żadnego z graczy. A reszta porad, dotycząca wykańczania, jest uniwersalna.
Drugi poradnik zajmuje się malowaniem ogromnego rydwanu trollkinów z gry Horde - warto jednak go przeczytać nawet jeśli nie gra się w produkt Privateer Press. Model jest o tyle specyficzny, że jest w nim dużo płaskich, metalowych powierzchni - i właśnie o sposobach ich malowania traktuje ten tutorial. Warte zapoznania się z tekstem i ilustracjami.
Trzeci - i ostatni na dziś - poradnik, przedstawia krok po kroku malowanie stali w stylu non-metalic-metal za pomocą pędzla. Fajnie napisany, stosunkowo prosty i dokładny.
Przedostatni link prowadzi do strony polskiej firmy Titan Forge. Każdy generał ożywieńców powinien przynajmniej zerknąć na cztery propozycje z oferty TF, a mianowicie podstawki "grobowe" w dwóch rozmiarach, flesh reapery (coś w stylu nowych Crypt Horrors z armii wampirów) i nowe modele wampirycznych nietoperzy. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach trafią w moje ręce i napiszę o nich coś więcej.
A na sam koniec... Zawsze wiedziałem, że Wielki Moff Tarkin to swój gość. Obejrzyjcie ten film z archiwum British Pathe, a sami przekonacie się, że Peter Cushing miał dowodzenie we krwi...

3 komentarze:

 1. Peter Cushing wymiata :) zawsze lubiłem tego aktora, teraz lubię jeszcze bardziej.
  Cieszę się że Kurlandia się spodobała, trochę nam się obsunęła w czasie, ale chyba warto było poczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zajefane te nietoperze. Jeśli będziesz je ściągął to daj znać sam bym kupił jako pety dla przywódcy moich Władców Nocy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moff Tarkin rządzi! ;)
  A nietoperze faktycznie bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.