czwartek, 16 lutego 2012

Walizka Safe and Sound Maxi - omówienie

Dotarła dziś do mnie walizka polskiej formy Safe and Sound, przeznaczona do przenoszenia modeli, w odmianie Maxi. Zamówienie złożyłem we wtorek, przesyłka dziś rano była u mnie - czas realizacji po prostu kosmiczny:)

Sama walizka, a w zasadzie torba, mieści standardowo trzy pudełka kartonowe produkcji SaS - mega box (mieszczący do 160 modeli pieszych standardowej wielkości), rastrowe SaS XL, przeznaczone do przechowywania i transportu dużych modeli o nietypowych kształtach (użytkownik samodzielnie wyjmuje gąbki, dostosowując kształt otworu w gąbce do konkretnego modelu - kupiłem je z myślą o potworach do armii wampirów i nowych dużych modelach), oraz jeszcze jedno pudło, do wyboru spośród pudełka na 40 modeli pieszych lub identycznego wymiarowo pudełka z kolejną gąbką rastrową, do samodzielnego zrobienia otworów transportowych. Ja wybrałem właśnie ten drugi wariant - pierwsze pudełko kupiłem kiedyś oddzielnie.


Sama torba wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Jest odporna na deszcz - od wewnątrz znajduje się warstwa tworzywa nieprzemakalnego - choć, rzecz jasna, raczej nie zalecałbym pływania z nią w basenie. Zapięcie to zamek błyskawiczny, niestety wykonany z plastiku. Plastikowe są także mocowania paska na ramię. Dno torby zaopatrzone jest w pięć gumowatych nóżek, dobrze przytwierdzonych do samej torby. Dzięki temu torbę można postawić na ziemi bez ryzyka jej zamoczenia lub zabrudzenia. Rączka do noszenia wykonana z miękkiego tworzywa sztucznego, dobrze leży w ręku. Szwy wykonane są porządnie, nie zauważyłem żadnych śladów urwanych ściegów, porwanych nici, itp. Wrażenie solidności wykonania psuje nieco zerknięcie na wewnętrzną stronę torby po wyjęciu pudełek - tam widać było luźne końcówki nici i fragmenty jakiegoś materiału żywiczno-plastikowego, prawdopodobnie pozostałości po szyciu i klejeniu torby. Bok torby ozdobiony jest haftowanym maszynowo logiem producenta. Ogólne odczucie, jakie mam po obejrzeniu samej torby, jest pozytywne.


Pudełka wypełniające torbę nie odbiegają od opisywanego już wcześniej. Równie solidne, dobrze zabezpieczają figurki w trakcie przechowywania i transportu. Wydaje mi się też, że ze względu na dodatkową warstwę ochronną w postaci kartonu, sama torba jest nieco sztywniejsza i bardziej wytrzymała od podobnych produktów niektóych innych producentów, wykorzystujących jednie gąbkę, bez podziału na pudła. Dostęp do pudełek w torbie jest wygodny, klapa otwiera się bardzo szeroko, umożliwiając bezproblemowe wyjęcie "wnętrzności".

Mam dwa małe zastrzeżenia do tego produktu. Pierwsze, to brak JAKIEJKOLWIEK kieszeni wewnątrz lub na zewnątrz, w którą można byłoby włożyć podręcznik, księgę armii lub swoje notatki lub kości i znaczniki do gry. Trzeba je wcisnąć do środka luzem, licząc że nie zniszczą się w ciasno wypełnionym pudełkami wnętrzu. O ile jest to możliwe w przypadku książek czy notatek, włożenie woreczka z kośćmi jest mocno utrudnione. Drugie zastrzeżenie, mniejszej wagi, to plastikowe zaczepy uchwytu na ramię. Zapewne okażą się wystarczająco mocne, jednak kilkakrotnie już zdarzyło mi się ćwiczyć refleks, łapiąc podobną torbę z notebookiem w środku, gdy puszczało właśnie takie, plastikowe zapięcie, w jakie zaopatrzona jest torba Maxi produkcji Safe and Sound.

I jeszcze jedno - to nie jest kryptoreklama, dzielę się swoimi wrażeniami po kupnie tej torby za własną kasę:)

1 komentarz:

  1. I bardzo dobrze :) Ja wczoraj przez przypadek znalazlem cala strone z torbami... rotfl.
    Nie mialem pojecia ile tego jest :)
    Na szczescie w moim przypadku taki zakup jest niepotrzebny - ale super, ze sa firmy robiace taki sprzet :)
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.