czwartek, 10 lutego 2011

Armia wikingów | Viking army

Wikingowie w pełnej krasie i gotowi do bitwy. Malowanie przeciągnęło się kilka tygodni poza zaplanowany przeze mnie termin ale ostatecznie wyszli chyba nie najgorzej. Pod koniec prac nad tą armią byłem już nią nieco zmęczony, mam nadzieję że nie odbiło się to jednak na jej końcowym wizerunku. O malowaniu poszczególnych elementów pisałem przy okazji notek poświęconych konkretnym oddziałom, odsyłam więc chętnych do poznania wpisów z tagiem Wikingowie. Armii nadal brakuje obozu, nad którym teraz pracuje. Na zdjęciach widać armię III/40b z lat 850-1280AD, malując chciałem jednak, by kolorystycznie i wzorami na tarczach utrzymywać się możliwie blisko dolnej granicy tego okresu - figurki zresztą nie nadają się za bardzo do przedstawienia wojowników z późniejszych dziesięcioleci. Komentarze, oceny i wszelkie formy krytyki i porad mile widziane;)


Vikings in all theirs glory, ready to battle. Painting this particular army took me few weeks longer then I anticipated but they are cool I think. I was little tired with vikings while painting few last elements but quality of painting doesn't suffer I think. Details of painting are written down in notes regarding elements, please choose "viking" tag if You are interested in this kind of informations. Camp for my vikings is still not ready, I'm working on it right now. This is III/40b 850-1280AD viking army but I tried to achieve earlier period look, as I think Baueda miniatures are not really suitable for X and later centuries.  All forms of criticism and comments are being welcomed:)13 komentarzy:

 1. Jestem wielkim fanem Twoich prac! Widziałem już kilka armii wikingów, mam nadzieję, że koledzy mi wybaczą, ale Twoja jest zdecydowanie najlepsza z nich. Udało Ci się uniknąć straszliwej pułapki typowej dla tej armii, bo z jednej strony nie jest ona jednolita kolorystycznie a z drugiej nie wygląda jak jarmarczna zbieranina. Ogromną robotę odwaliłeś przy tarczach, to zdecydowanie nadaje całości klasy.

  Jak zwykle oglądać Twoje prace to ogromna przyjemność. Czekam na kolejne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim skromnym zdaniem REWELACJA !!!!
  W życiu nie dałbym rady pomalować tak choćby jednej podstawki.
  GRATULACJE !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pracy wlozone duzo ale nic tak nie wynagradza jak widok kompletnej armii na polce!
  Genialna robota, teraz tylko palic gwalcic i mordowac;]

  OdpowiedzUsuń
 4. Panowie, dziekuje za komentarze, takie slowa to miod na serce dla "malarza":), zwlaszcza ze - jak wspominalem w notce - pod koniec prac stracilem nieco serce dla tych figurek:)

  OdpowiedzUsuń
 5. amazing paint job! Congratulations.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę, ale mnie podgotowałeś! Armia palce lizać - czapki z głów i tyle!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękna armia! Jedna z tych, które zapadają w pamięć i na których podczas internetowych wędrówek po blogach wargamingowych zawiesza się wzrok na zdecydowanie dłużej niż przelotną chwilę.

  Pozdrawiam i gratuluję projektu ukończonego w naprawdę świetnym stylu!

  Kapitan Hak

  OdpowiedzUsuń
 8. P.S. Wybacz podwójny komentarz, ale pozwolę sobie zapytać: jaką techniką wykonujesz te idealnie nastroszone kępki trawy na podstawkach?

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzieki za komentarze:)
  kepki na podstawkach to gotowy produkt Silfora, sprzedawany przez Army Paintera. Sa dosc drogie, ale w sklepach modelarskich mozna kupic podobne produkty innych firm w roznych cenach, w jadarze mieli kilkanascie rodzajow.
  Wiecej o tych kepkach pisalem tutaj: http://miniwojna.blogspot.com/2010/12/dodatki-do-podstawek-basing-additions.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Czaderska armia! Kolorowa ale nie pstrokata! I te tarcze... :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Te tarcze wbrew pozorom malowalo sie dosc latwo... Nie udalo mi sie jednak namalowac zadnych bardziej skomplikowanych wzorow... musze to jeszcze zdecydowanie pocwiczyc...

  OdpowiedzUsuń
 12. Malowanie genialne! Cała armia prezentuje się zarąbiście!

  OdpowiedzUsuń
 13. Brilliant work!! Love these minis!
  Despertaferres!

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.