środa, 10 lutego 2016

Duch zrodzony z koszmarów | A ghost born from nightmares

Dlaczego taki tytuł? Cóż, powiedzmy, że rzut oka na pokazywaną dziś figurkę uzmysłowi, jak bardzo zmienił się sposób i projektowania figurek, i ich estetyka. Duch obok to jeden z moich pierwszych zakupów figurkowych z Games Workshop, kupiłem go, jeśli mnie pamięć nie myli, równo 25 lat temu.

Patrząc na niego dziś nie sposób chyba nie uśmiechnąć się, widząc zarówno sposób "rzeźbienia", jak i sam projekt tej eterycznej istoty. Pisząc w jednym z poprzednich wpisów o prześcieradle przedstawiającym widmo miałem na myśli właśnie dziś pokazywanego ducha. Oldskul pełną gębą! Brakuje tylko, żeby krzyknął "Buuuuu!"

Why such title? Well, let's just say that miniature which is shown today shows precisely how much progress was achieved both in designing and esthetic look of miniatures. Ghost shown here is one of my first GW purchases, made exactly 25 years ago, if my memory serves me right.

Looking at this miniature today, judging by nowaday's standards it is crude both in form and sculpt. When I wrote in one of the earlier notes about ghosts made from linen sheets, I was envisioning this miniature. Oldhammer in full!
6 komentarzy:

 1. Jakbyś nie napisał, co to, to pomyślałabym, że to jakieś Twoje pierwsze eksperymenty z green stuffem ;) Ale malowanie duszka jak zawsze pyszne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kudos dla malarza, ale rzeźbiarz lepiej niech przemyśli swoje postępowanie;) Wykrzesanie czegoś z takiego modelinowego straszydła, to nie lada wyczyn:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojeżu zaiste fantastyczna figurka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam nie wiem o co Wam chodzi, to jest duch i swój efekt osiąga, jest rzeczywiście straszny :) Zwłaszcza ta "twarz" mnie zgniotła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pamiętam, czy w 4/5 edycji duchy wywoływały strach, czy terror. Jeśli terror, to wszystko gra ;)

   Usuń
  2. Sprawdziłem - jednak strach. Terror wywoływały wraithy na przykład.

   Usuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.