poniedziałek, 20 maja 2013

Szlachta Achemenidów po raz drugi | Achaemenid noblemen part two

Tempo wrzucania nowych figurek na bloga jest, zaiste, porównywalne z prędkością rozwijaną przez mocno chorego ślimaka. Trudno, lepiej chyba nie będzie, jakoś trudno ostatnio wykrzesać mi entuzjazm do malowania. Niemniej jednak koniec projektu armii perskiej zbliża się wielkimi krokami - zostały jeszcze tylko trzy elementy, konnica z dowódcą, rydwan i drugi, z kolejnym dowódcą. Niewiele i tuszę, że do końca miesiąca mam szanse się wyrobić, aczkolwiek niczego nie obiecuję.
Malowanie praktycznie identyczne z wcześniejszą podstawką, tyle że nieco inne maści końskie. Nie za ciekawie, przynajmniej na fotkach, wyszedł najjaśniejszy konik, co dziwi mnie o tyle, że na żywo przejścia barw, choć faktycznie dość ostre, są o niebo łagodniejsze. Ot, urok cyfrowej fotografii. Wojownik najbardziej po prawej stronie zmusił mnie do niewielkich kombinacji. W oryginale trzyma miecz sztywno nad głową, połączony z nakryciem głowy. Niespecjalnie przemawiała do mnie ta poza, zdecydowałem się więc odciąć miecz i delikatnie wygiąć go w bardziej wiarygodną pozę. Oczywiście, los interweniował, skończyło się na szukanie odłamanej części na podłodze. Ułamała się ręka w nadgarstku. Na szczęście udało mi się ją przykleić, mam nadzieję, że dość mocno.

New updates on the blog are coming so fast, that I can safely compare their speed to the speed of very old snail. Well, it seems that this situation will last for a little longer, as I truly lack motivation to paint anything... Nevertheless the end of "Persian DBA army" project is nearing its end - just three more elements to paint, cavalry with commander, scythed chariot and chariot with King of Kings, Darius himself. It is not too much and I think I will be able to finish all of them by the end of May. But remember, it is not a promise though;)
Painting itself was nearly the same as with previously shown base of noblemen cavalry. The only difference are slightly different horses colors. I'm really suprised how bad the middle one horse looks like on the photo - he has contrasting highlights but not even so harsh how they look on the photo. Well, wonders of digital photography I guess.
Warrior on the right was a source of some problems. As I didn't like his original pose, with sword held unrealistically above the head, connected to his headgear, I decided to cut it free and gently bend it to more believeable pose. Everything ended, of course, with yours truly on the knees, looking small broken off piece of arm on the floor. Fortunately I was able to find it, sword was broken off in the wrist. I hope that it won't break away again:)5 komentarzy:


 1. Terrific work again. Can't wait to see the whole army together.

  FMB

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy tylko ja mam taki problem z tym dynamicznym szablonem? W większości przypadków blog ładuje mi się szary, a nie niebieski i bez widocznych komentarzy. Musze przeładowywać stronę, aż zrobi się niebieski. A dziś jeszcze mi nie chce komentarza dodać. Może teraz się uda, bo chciałem napisać że:

  Bardzo ładni! I nie ilość a jakość się liczy1 ;) I w ogóle to nie wiem jak tak można 15mm malować! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam czasami tak samo z tymi widokami. Nie wiem czego to sprawa, bo te dynamiczne widoki to tak naprawde jest strumien rss i tyle...
  A co do oceny - dziekuje:)
  A malowanie jest proste, takie jak 28 mm;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spóźniłem się trochę z komentarzem, ale miałem sporo roboty ostatnio...;-)
  Co do Twoich figurek poprzednio napisałem że wypada je oklaskiwać na stojąco- teraz dodam, że powinno się również wiwatować! ;-) Bardzo fajnie pomalowałeś te wszystkie ozdóbki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tam, spozniles sie. Kazdy komentarz jest cenny:)

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.