środa, 29 maja 2013

Tragedia! | Tragedy!

Jak się chce mieć święty spokój, najlepiej niczego nie ruszać, zwłaszcza kiedy działa toto w miarę dobrze. Cóż, najwidoczniej należę do tych, którzy nie lubią ciszy i błogiego lenistwa - aczkolwiek to dla mnie pewnego rodzaju nowość. Od pewnego czasu przymierzałem się do powtórnej, zapewne także nie ostatniej, zmiany szablonu blogu. Widoki dynamiczne w bloggerze są, niestety, dość ograniczone pod względem funkcjonalności technicznej. Szukałem szablonu podobnego w wyglądzie, jednak tradycyjnego. Znalazłem. Podobał mi się. Zrobiłem backup bloga i.... żeby nie przedłużać, skasowałem, z pełną świadomością wszystkie dotychczasowe posty. Zupełnie nie przyszło mi do głowy, że zaimportowany backup będzie zawierał, owszem, stare wiadomości, komentarze, daty publikacji, jednak pod całkiem innymi linkami. Stąd problemy - wszystkie linki prowadzące do bloga na forach, innych blogach, gdziekolwiek w sieci, a odnoszące się do konkretnych artykułów, niestety wskazują, że dana strona bloga, po prostu, nie istnieje. Z tym już, w większości, nic nie zrobię. Postaram się tylko w najbliższych dniach popoprawiać linki wewnątrz samego bloga, odnośniki w notkach odwołujące się do innych notek i, przede wszystkim, zbiorcze Strony.
Mam nadzieję, że przynajmniej wygląd nie jest odpychający, choć niestety nie wszystko działa tak, jak powinno. Może jednak coś z tym uda się zrobić.

If one would like to have a nice, lazy day, rule number one is - don't touch anything, especially when everything works more or less fine. Well, apparently I'm not that kind of person - even if this is rather new information for myself. I thought about changing (again) template of my blog for some time, as dynamic blogger views look nice but they are rather limited technically. I was looking for a similar but standard, non-dynamic template. And I finally found nice one. So I did backup of my blog.. and to make long story short... I deleted, fully consciously, all notes, one by one... Stupid me, I didn't even think that imported blogs will have differnt url addresses... Tragedy! All links to notes published on some forums, blogs, on the Internet so far simly doesn't work anymore. Unfortunately I'm unable to do anything with it. I will try to correct my own, internal urls on the blog though in the next few days, especially ones being published on different Pages.
I just hope that current look of the blog is not that bad. Unfortunately not everything works as it should yet, but I will try to make things better in coming days...

5 komentarzy:

 1. And I just wondered what happened to the feed items. Oh dear...
  I cross my fingers and hope you get everything to work as it should soon.

  OdpowiedzUsuń
 2. No strasznie mi przykro, że tak się stało :( Dobrze, że w ogóle stare wpisy nie przepadły!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ajwaj, ale się narobiło. Już myślałem, że jakieś elementy reakcji dokonały sabotażu... Podpisuję się pod tym co napisał Yori - dobrze że stare wpisy nie przepadły, to dopiero byłaby tragedia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Stary człowiek, a głupi:( Na razie jest jak jest, prowizorka. Ciekawe ile się utrzyma taki stan rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję że odrobinę pokrzepię Ciebie gdy dodam że: wygląd nie odpycha!
  Ja to jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o takie sztuczki i podobnie się naciąłem. Jednak z perspektywy czasu cieszę się ze zmian w nowym wyglądzie. Choć dużo mądrzejszy po szkodzie to nie jestem bo wstawić link do WRÓT dla mnie to nadal magia :)
  Pzdr,

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.