niedziela, 31 października 2010

Wybrane z tygodnia 4 | Chosen from the week 4

Dziś krótko i tylko dwa linki, za to jeden prowadzący do produktu darmowego (co zawsze jest mile widziane), a drugi do długiej listy poradników i trików dotyczących budowy terenu. Pierwszy link prowadzi do sklepu wydawnictwa Ambush Alley Games - można stamtąd za darmo pobrać zestaw scenariuszy, przeznaczonych do wykorzystania w grach. Standardowo są one w formacie umożliwiającym grę w Force on Force, ale po niewielkich przeróbkach nadają się do każdej gry w skali skirmishowej. Sześć scenariuszy, każdy posiada ogólny schemat sił biorących udział i dwie konkretne listy "armii" z określonego konfliktu. Rozpiętość historyczna - od II wojny światowej do czasów współczesnych. Warto pobrać choćby na zapas.

Drugi link prowadzi do zestawu bardzo fajnych tutoriali dotyczących budowy elementów terenu do gier - od dość skomplikowanych, wymagających użycia form do odlewania elementów z gipsu, do bardzo prostych, w których wykorzystywane są tektura, papier i podobne produkty, znajdujące się w każdym chyba domu. Myślę, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Miłej zabawy i - jak zwykle - zachęcam do pozostawiania jakichś śladów swojej obecności na blogu;)

Only two links today but first leads to free product (always welcomed I think) and second to a long list of how-tos and guides about terrain making. Ok, first link is here, it is Ambush Alley Games store with a free Force on Force scenario primer. It contains six "typical" scenarios for this game with ready made generic force list and two "army" lists from specific period. Periods covered - from WW2 to modern. Worth downloading if only for "later use".
Second link will take us to the page full of nice guides. They range from really easy to make ones (with common materials like cardboard, mdf, etc.), to rather complicated (plaster castings, moulds, etc.). I think everyone should find there something for his tastes. Enjoy and - as usual - leave a sign of reading it;)

3 komentarze:

 1. Hej! Dawno mnie nie było - nadrabiam zaległości :)

  Kiedy wrzucisz coś z CWC znów? Masz może jakieś plany związane z graniem w ten system, czy też zbierasz go czysto hobbystycznie?

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hejka. Plany mam ale raczej dość odległe. Do malowania czeka jednak pare zestawów piechoty radzieckiej i BTR-y do nich. Zanim je jednak zrobię minie jeszcze trochę czasu. Najpierw dokończę jeźdźców beszli, potem podciągnę wikingów. CWC pewnie upchnę "pomiędzy":)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ech. Nie znoszę stron takich jak ta z poradami modelarskimi, człowiek później siedzi i ogląda te przykłady nie mogąc się oderwać dopóki nie skończy... Na poważnie, to oczywiście uwielbiam takich zdolnych ludzi i to, że chcą się tym dzielić z innymi. Dzięki za linka!

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.