niedziela, 10 października 2010

Wybrane z tygodnia | Chosen from the week

Postaram się co tydzień przedstawiać kilka linków do rzeczy związanych z wargamingiem, na które warto zerknąć - czy to dla pooglądania kilku fajnych obrazków, czy to dla zapoznania się z jakąś nową techniką czy sposobem malowania, czy też - po prostu - do czegoś fajnego.

Na pierwszy ogień pójdzie galeria gracza DBMM, przedstawiana jakiś czas temu na TMP. Niespecjalnie dużo wiem o malarzu, poza tym że jest zawodowym grafikiem. W każdym razie jego armie są zdecydowanie warte obejrzenia. Pierwsza to armia miast włoskich (Communal Italian), druga to Bizantyjczycy (lata 963-1042). Obie w skali 15 mm.
Druga rzecz warta uwagi to darmowy model domu średniowiecznego/fantasy. Dostępny jest na stronie www.davesgames.net, jest to próbka pokazująca jak wygląda oferta tej firmy. Budynek dostępny jest tutaj.
I na koniec chciałem jeszcze zwrócić uwagę na kilka obrazków pokazujących przywódców saksońskich, pomalowanych przez Tolcrothlogana. Doskonałe malowanie i świetny sposób na zrobienie krwi - o tym jak ją zrobił, napisał w wątku na TMP.


I will try to present few links every week leading to wargaming "things" I like - photos of painted miniatures, new painting method or just something useful or cool.

First links today lead to the gallery of DBMM player, which was shown on TMP too. I don't know much about painter of those armies besides that he is a pro graphic. Anyway, those two armies are really great. First is Communal Italian army, second Nikephorian Byzantines. Both are in 15 mms.
Second link leads to  free paper building model available at www.davesgames.net. It is a medieval/fantasy kind of coach house showing skill of its creator David Graffam. You can read more about it here.
Last but not least - two Saxon leaders painted by Tolcrothlogan. Both miniatures are excellent. Please note realistic blood - painter writes how to make it in this TMP thread.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.