niedziela, 24 czerwca 2012

Wybrane z tygodnia 50

Jubileuszowe wydanie, przydałoby się więc coś ekstra. Myślę, że udało mi się znaleźć kilka naprawdę ciekawych rzeczy. Na początek może trzy rzeczy za darmo. Wspominałem tu już kiedyś o dostępnych za friko flagach do samodzielnego wydrukowania, jakie można znaleźć na stronie http://grimsbywargamessociety.webs.com. Okazją do jej przypomnienia są nowe sztandary z czasów krucjat. Drugim prezentem jest kolejny plik .pdf Wargamera, który udostępnił nowy historyczny podjazd armii moskiewskiej. Autorami zasad są Michał "Kadrinazi" Paradowski i Rafał Szwelicki. Trzecią darmówką jest aplikacja pozwalająca tworzyć karty wszelkich jednostek i pojazdów do gry sci-fi "Gruntz". Możecie ją znaleźć tutaj (strona wymaga stworzenia konta), natomiast news mówiący nieco więcej z czym się to je, jest tutaj.
Ok, freebiesy mamy już za sobą. To teraz może słówko o teorii koloru. Podaję tutaj czasami rozmaite odnośniki do stron, gdzie można pobawić się rozmaitymi kolorami, oceniając ich wzajemną współpracę. Tym razem link do notki na blogu A League of Ordinary Gamers, w której autor podaje informacje na ten temat wraz ze znalezionymi w sieci poradnikami wideo, dotyczącymi konkretnych aspektów dobierania i mieszania kolorów. Bardzo fajna rzecz, gorąco polecam wszystkim, którzy malowanie figurek traktują nieco poważniej.
Z okazji odpadnięcia naszej drużyny narodowej z Euro, link do powstających figurek naszej husarii w skali 28 mm. Rzeźbiarz polski, temat polski, tylko producent zagraniczny... Figurki zapowiadają się ciekawie, nawet mimo pewnych niedokładności widocznych na fotach...:)
Poradniki dziś nie będą specjalnie mocno reprezentowane - jeden za to dobry. Ana na swoim blogu zamieściła tutorial dotyczący malowania drewna.
I reszta linków dotyczyć już będzie tylko rzeczy przeznaczonych w mniejszym lub większym stopniu do oglądania. Na początek odnośnik do bloga, poświęconego w całości grze sci-fi w skali 6 mm FUBAR. Nie jestem specjalnie zainteresowany, przynajmniej obecnie, grami w tej skali, muszę jednak uczciwie powiedzieć, że fotki których pełno na tym blogu, wyglądają naprawdę świetnie. I od maluszków przeskakujemy do skal w których można zobaczyć nieco więcej szczegółów. Doskonała galeria prac pokazywanych na wystawie modelarskiej w Japonii. Sporo egzotycznych rzeczy, sporo rzeczy budzących prawdziwy podziw. Koniecznie zerknijcie. Z pewnością warto też obejrzeć galerię fotografii przedstawiających miniaturową Rosję. Dzieło, z tego co doczytałem, jednej osoby. Dwie galerie fotek, pierwsza znajduje się tutaj, druga widoczna jest pod tym adresem. Teraz przeniesiemy się w ponury świat przyszłości i wojny. Cosplay w Polsce nie jest specjalnie popularny, jednak w innych krajach jest inaczej. W tym wątku można zapoznać się z budowanym krok po kroku kostiumem dowódcy kosmicznych marines Chaosu, Araghasta The Pillagera z gry Dawn of War II, tworzonym przez Litwina, Giedriusa Didžbanisa. Robi wrażenie zarówno tempem prac, jak i efektem końcowym. Kostium ten w ruchu widać na filmie znajdującym się tutaj. A skoro już jesteśmy na You Tubie, popatrzcie też tutaj - filmik, w którym prezentowane są prawie trzy dywizje armii brytyjskiej pod dowództwem księcia Wellingtona w skali 1:72 mm, odtwarzane 1:1. Nawet nie chce mi się myśleć, ile czasu wymagało pomalowanie tych wszystkich figurek. Już niemal na zakończenie odnośnik do postu z blogu Realm of Chaos: An 80s Warhammer Enthusiast Blog, gdzie pokazywana jest jedna ze starych dioram Johna Blancha, atak Undeadów. Parę jej zdjęć wykorzystane zostało do ilustracji podręcznika Warhammera 3. edycji i - jeśli mnie pamięć nie myli - podręcznika WFRP. Na tym samym blogu można też znaleźć notki o innych fajnych oldskulowych dioramach GW, prezentowanych w numerach White Dwarfa w okolicach 100-110 numeru. A na sam koniec link do jednego z najczęściej odwiedzanych przeze mnie blogów, prowadzonego przez Jamesa Wappela. Autor w serii artkułów pokazuje w jaki sposób buduje pokazową armię Tomb Kingów wraz ze specjalnie zaprojektowanym terenem - wszystko to, by wygrać konkurs GW "Armies on the Parade", którego zresztą James jest już wcześniejszym laureatem. Tutaj link do wspomnianego bloga z wybraną opcją pokazywania notek dotyczących armii Królów Grobowców. Fotka obok tej notki pochodzi właśnie z bloga Jamesa. Mam nadzieję, że nie obrazi się za jej wykorzystanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.