środa, 24 sierpnia 2011

Pudełko do figurek | Figure box


W poniedziałek kupiłem na próbę nowy polski produkt związany z figurkami, a dokładniej kartonową walizeczkę czy też pudełko na figurki. Jest to wyrób nowej firmy Safe and Sound, nie mającej na razie może super bogatej oferty ale od czegoś trzeba zacząć. Walizeczka ma 42 cm długości, 27,5 cm szerokości i wysokość 5 cm. Wewnątrz znajduje się gąbka do przechowywania i transportu figurek. Do klapy przyklejona jest warstwa gąbki zabezpieczająca modele od góry po zamknięciu pudełka. W gąbce wewnętrznej (którą można wyjąć i wymienić) jest 40 otworów na figurki (4 rzędy po 10 otworów). Materiał jest dość miękki, łatwo lekko go odgiąć, by wsunąć miniaturkę z jakimiś wystającymi częściami. Otwory w gąbce mają wymiary 5 cm na 2,5 na 2,5 cm. Spokojnie mieszczą figurki Space Marines i podobne (jak np. moje stare mumie do Undeadów). Ścianki między otworami na figurki mają 12 mm szerokości, co - jak przypuszczam - powinno w wystarczający sposób zabezpieczać przechowywane lub przewożone figurki przed obcieraniem się o siebie. Walizeczka zamykana jest dwoma rzepami, umieszczonymi pod krawędzią klapki. Cena - 24,90 PLN - jest chyba całkiem przyzwoita. Myślę, że kupię sobie jeszcze kilka takich pudełek. Zdjęcia przy notce pochodzą ze strony producenta - co prawda nie pytałem o zgodę na wykorzystanie, mam nadzieję że jednak się nie obrazi:)I bought new Polish miniature related product on Monday - cardboard box for miniature storage and transport. This is product of a new Polish company called Safe and Sound. It's offer is not the biggest in the world maybe but hey - Rome wasn't built in a day too, right? Box is 42 cms long, 27,5 cms width, height is 5 cms. It is filled with a foam with precutted boxes for figures storage. Upper lid has layer of foam glued to it, it covers miniatures from above when closed. Foam (which is easily taken out and replaced) has 40 boxes for miniatures (4 rows, 10 boxes each). The foam is rather soft, it is easily bended to place miniatures inside. Foam boxes are 5x2,5x2,5 cm each. Space Marines fits inside easily (my old Undead mummies too). Walls between boxes are 12 mms thick, it is sufficient to protect miniatures from rubbing at each other I think. Box is holded closed by two Velcro fasteners. Price - 24,90 PLN in Poland (8,65 USD currently) is about right I think. I will buy some additional boxes probably. Photos next to this note are taken from producer's site - without permission but I think it won't cause any legal battle;)

6 komentarzy:

 1. Wygląda bardzo przyzwoicie. Gdzie kupiłeś pudełko? W sieci czy gdzieś stacjonarnie? Sam zastanowię się nad takim zakupem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupiłem u Faberów, za tą samą cenę, jaka jest na stronie producenta. Naprawdę przyzwoite, w ofercie firma ma jeszcze torbę ale wolę to tekturowe pudełko. I tak mi ma służyć głównie do przechowywania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zajebista sprawa, też sobie takie sprawię :).
  Przyznaj się, ile dostałeś za promocję :-P

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic nie dostałem. Ale chętnie przyjąłbym jeszcze dwa, trzy takie pudełka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. A, i żeby nie wyglądało na to że to jakaś reklama - nie. Po prostu spodobało mi się to i uważam, że warto wspierać polskie firmy związane z figurkami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałem w ręku, jest ok. Mogłoby być ciut tańsze...

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.