wtorek, 14 grudnia 2010

24 numer "Kolekcji wozów bojowych" | 24th issue of "Kolekcja wozów bojowych"

24. numer "Kolekcji wozów bojowych" będzie przedstawiał historię powstania i konstrukcji jednego z najsłynniejszych pojazdów wojskowych w dziejach - amerykańskiego samochodu jeep. Do pisma zostanie dołączony gotowy model diecast pojazdu w wersji Willys MB w malowaniu z 1945 z czasów bitwy o Iwo Jimę.
Jeep będzie dodatkowo wyposażony w model przyczepki.

24th issue of "Kolekcja wozów bojowych" will present history and construction of one of the most widely known military vehicles in history - American jeep. Ready made diecast model of Willys MB version with small 1/4-ton cargo trailer will be bundled with the magazine (standard painting from Iwo Jima battle). 


4 komentarze:

 1. Wszystko ładnie pięknie tylko jak to jest, że przykładowo przedostatni Challenger różni się od przyszłego Willysa wielkością przynajmniej 2x większą, a cena pozostaje ta sama...? Zastanowiło mnie to już przy Greyhoundzie, ale przełknąłem sprawę i zakupiłem 2szt. Tym razem jednak zastanowię się przynajmniej 2x nad zakupem 1szt... Nie żebym narzekał, bo nikt mnie nie zmusza do kupowania, ale to trochę nie fair. Modele tej wielkości powinny być pakowane po 2szt do gablotki, albo sprzedawane za połowę ceny. Ot taka mała uwaga, które może kiedyś zostanie uwzględniona w przyszłości.

  Pozdrawiam
  Thomas

  OdpowiedzUsuń
 2. Polityka cenowa to sprawa wydawcy, nie moja, niemniej jednak koszt materialow w tego rodzaju modelach jest wartoscia stosunkowo malo istotna, za to istotna jest koszt opracowania formy, praktycznie identyczny przy modelu wielkosci Challengera, jak i willysa mb.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozumiem, że dla wydawcy/producenta liczą się inne koszta, ale mnie jako nabywcy jakoś mało interesuje ile ktoś wrzuca pieniędzy w produkcję. Kupując numer za numerem mam porównanie wielkości modeli i to liczy się dla mnie, a nie to ile ktoś zapłacił za opracowanie. To tak jakbyś poszedł do sklepu i jednego dnia kupił arbuza 3kg za 5zł, a następnego dnia arbuza 1kg za 5zł. Co cie to interesuje ile rolnik musiał się nabiegać nad arbuzami. Dla ciebie liczy się cena końcowa. Przykład trochę ekstremalny, ale opisuje podobna sytuację.

  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam podobny pogląd na tę sprawę co Thomas i obawiam się, że liczne Jeep-y w kioskach pozostaną. Sam się zastanawiam czy kupić własnego. A byłoby to dla mnie pierwsze odstępstwo, posiadam bowiem wszystkie wcześniej wydane modele z tej kolekcji. Już łatwiej byłoby mi przełknąć ten zakup, gdyby Jeep holował chociaż jakąś armatkę, a tak to trochę czuję się jakbym wyrzucał pieniądze w błoto.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.