poniedziałek, 23 października 2017

Wielka wojna w miniaturze - uzupełnienie

Skontaktował się ze mną Marcin Zahorowicz, autor gry Wielka Wojna, udostępniając zdjęcia części z gotowych figurek i pojazdów i informując o zmianach wprowadzonych do podręcznika, który jest już obecnie w całości dostępny za darmo, do pobrania z fanpage FB producenta. Przygotowywany jest również dedykowany sklep mający zawierać figurki do gry, będzie on odpalony w najbliższym czasie, najprawdopodobniej do końca miesiąca.

Marcin przekazał mi również informacje dotyczące zmian wprowadzonych w podręczniku pod wpływem kolejnych gier testowych i opinii graczy, którzy mieli okazję zapoznać się z rozgrywką na konwentach. Zmiany to, między innymi, wprowadzenie tabel zbiorczych, ułatwiających orientację w przepisach, żetony pozwalające na rozegranie pierwszego scenariusza bez wykorzystywania figurek, dokładne wyjaśnienie sposobu podstawkowania figurek.

Greenminiatures planuje również wydanie podręcznika w języku angielskim, a do istniejących już figurek armii carskiej i niemieckiej dojdą, już wkrótce, figurki armii austro-węgierskiej. Z kolei na Święto Niepodległości, przypadające już za parę tygodni, szykowana jest jakaś niespodzianka.4 komentarze:

 1. Widziałem niedawno grę na żywo. Bardzo pozytywne wrażenia, napisze niebawem o niej więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam zastrzeżenia do modeli kawalerii. Nie wiem, czy to kwestia perspektywy zdjęcia, ale konie wyglądają na tych fotkach słabo.

  OdpowiedzUsuń

 3. Witam,
  Dziękuję za ten artykuł. Dane są bardzo piękne, a projekt jest interesujący.
  Do zobaczenia wkrótce

  OdpowiedzUsuń
 4. Wonderful units, well done, splendid details!

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.