sobota, 12 marca 2011

Na szybko | Fast one

Mała fotka, żeby pokazać, żem nie całkiem zleniwiał;) Rydwan Egipcjan okazał się znacznie bardziej pracochłonny, niż początkowo sądziłem. Zwłaszcza konie są dość szczegółowe, jakością nie odbiegają od koni Corvus Belli. Pomalowałem załogę (dorobię jeszcze tarczę woźnicy) i jednego z koni pociągowych. Podoba mi się zestawienie kolorów żółtego i niebieskiego. Drugi koń może będzie gotowy dziś, a jutro, jak dobrze pójdzie, sam rydwan. Postanowiłem też troszkę podkręcić historycznie samą jednostkę, dlatego oprócz samej bryki, na podstawce będzie też biegnący obok niego wojownik - tego muszę jeszcze pomalować.

Small photo to prove that I'm not THAT lazy;) Egyptian chariot is much more detailed then I thought and takes a lot longer to paint then I thought. Horses especially are detailed, they are equal in quality to Corvus Belli I think. I painted chariot crew (shield still to be made and attached to the charioteer) and one of the horses. I really like yellow and blue scheme. Second horse will be probably ready today and tomorrow, if everything goes well, I will finish chariot itself. I decided to "pimp" this unit a little, to make it more historically accurate, so there will be a chariot runner on the base too - still have to paint this one. 

2 komentarze:

  1. Świetnie to wygląda, osobiście strasznie lubię malować takie wojenne gadżety.

    Tak apropos tych egipskich chariotów, to jakiś czas temu w jakimś serwisie czekając na przegląd auta dorwałem pismo "Paliwa, oleje i smary", a tam artykuł na parę stron o łożyskowamiu starożytnych chariotów z rysunkami No po prostu odjazd.

    Niewiele z tego mi zostało w pamięci, ale z tego co jeszcze pamiętam to wykorzystywali w swoich rydwanach jako łożyska po porostu skóry zwierząt.

    OdpowiedzUsuń
  2. Te konie wyglądają tak, jakby robiła je inna osoba, zupełnie nie w stylu piechoty. Szczegóły, inna rzeźba, itp. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Bardzo przyzwoite:)

    OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.