wtorek, 26 sierpnia 2014

Czwarty kultysta | Fourth cultist


Tak mi się jakoś malowało nieźle poprzedniego kultystę Chaosu, że z rozpędu pomalowałem kolejnego, zwiększając stan posiadania popaćkanych figurek tego rodzaju o pokaźny procent... Zdecydowanie są to figurki fajnie wyglądające i przyjemne w malowaniu - mają też sporo smaczków, które trudno zauważyć na pierwszy rzut oka. Ten, przykładowo, obok ma taki w dziurze maski - jego oko nie wygląda jak oko człowieka, to raczej mała wypukła kropka, która mi skojarzyła się z okiem pająka.
Trochę żałowałem, że na tej miniaturce jest tyle szmat poowijanych wokół broni i kończyn. Tak się bowiem składa, że jest to element, którego malować niespecjalnie lubię. Nabawiłem się tego wieki temu podczas malowania starych mumii produkcji Citadel, i zostało mi do dziś. A, już tak całkiem poważnie, pomalowanie tego w dokładny sposób jest naprawdę trudne, przynajmniej dla mnie.Well, the last cultist gave me so much fan that I decided to paint the next one immediately. Which means that numbers of my painted cultists doubled in very short time;) I must say that these miniatures are really, really good - not only sculpt is great but they also take paint very well. And they are full on small details, some of them barely visible at all. For example, this one has such tiny detail hidden in the hole made in his mask. His eye is no longer human, it is small round ball, which I think it is similar to the eye of the spider.
This cultist has some other details which I really, really hate to paint - all these bandages and rags wrapped around weapon and arms. I think that painting such rags accurately and neatly is rather hard...
3 komentarze:

 1. Cudnie wyszedł ten zbiorniczek z zielonym płynem, pyszny iluzjonizm. Fajne malowanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znalem tego modelu. Strasznie fajny oldskulowy kultysta.
  Super kolorki wyszły a zwłaszcza ten żółty kaptur!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cała banda wygląda nieziemsko.

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.