piątek, 15 lutego 2013

Kickstarter Warzone:Ressurection | Kickstarter of Warzone:Ressurection

Dziś na Kickstarterze pojawił się projekt "Warzone:Resurrection". W kilka godzin po powieszeniu na stronie zebrał już ponad jedną trzecią z zakładanej sumy minimalnej, co - moim zdaniem - znakomicie wróży na przyszłość, zwłaszcza że zakończenie kampanii crowdfundingowej przewidziano dopiero za dwa miesiące. Celem projektu jest zebranie funduszy na wydanie czwartej armii - megakorporacji Bauhaus (gotowe są już Legion Ciemności, Bractwo oraz Cybertronic). Jeśli uda się zebrać 70 000 funtów, figurki zostaną wydane w plastiku. Prodos Games - nowy wydawca Warzone - podał też nieco więcej szczegółów na temat gry (figurki, kości K20, karty wyposażenia i wydarzeń losowych), samych miniaturek oraz technologii ich wykonania. Z proponowanych poziomów finansowania większość wygląda na przemyślane, oferujące dostęp do praktycznie gotowych sił. Zastanawiam się, czy nie wejść w Bractwo lub Legion Ciemności... Trochę z sentymentu (byłem redaktorem i tłumaczem pierwszej edycji Warzone), trochę z chęci wsparcia rodaków (Prodos Games jest firmą ze znaczącym udziałem Polaków).

Today "Warzone: Resurrection" project was launched on Kickstarter. After just few hours more then one third of the funding goal was already gathered, which is - in my opinion - excellent start. The end of campaign is in two months, so there is plenty of time to back it up, see all different goals, etc. The goal - 35000 pounds - is to fund launching of the fourth of the starter forces - Bauhaus. Three other are already ready - Brotherhood, Dark Legion and Cybertronic. If the goal will be doubled to 70 000 pounds - miniatures will be released in plastic (hard resin otherwise). Prodos Games - new published of Warzone - gave us some additional informations about game itself too (miniatures, dices D20, cards for equipment and random events). Most of the pledge levels look as being really nice thought of, they offer easy access to ready to play forces. I will probably pledge on Brotherhood or Dark Legion (or maybe both...). Reasons are simple. Memories... (I was an editor-in-chief and translator of first edition of Warzone)... and I would like to support  my countrymen (Prodos Games is coowned by two Polish guys).

2 komentarze:

  1. Pamiętam Doom Trooper'a. Prawdziwy smak późnego dzieciństwa. Legion ciemności albo Mishima (jeszcze nie planowana) to moje pierwsze wybory.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłem trochę zawiedziony tym, że zdecydowali się na Kickstartera, jak i pierwszymi projektami Bauhausu. Ale to co pokazują na fb coraz bardziej mi się podoba i chyba się zdecyduję na starter do Bauhausu. Ktoś chętny na sparring partnera? ;)
    Ja w swoim czasie też grałem w Doom Troopera. Figurki były poza moim zasięgiem, poza tym chyba średnio sobie uświadamiałem jak się w to gra. ;) Ale pamiętam że pierwsza figurka, którą miałem w ręku wcale nie była do Warhammera, tylko właśnie do WZ. Był to jakiś komandos w czerwonym berecie, chyba z Capitolu, bardzo ładnie pomalowany przez kolegę z podstawówki. :)

    OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.