poniedziałek, 16 sierpnia 2010

Drugi Meksykanin | Second Mexican

Posse meksykańskich bandytów powiększa się. Drugi list gończy wystawiono za niebezpiecznym rewolwerowcem. Figurka przypomina mi trochę postacie grane przez Clinta Eastwooda, zwłaszcza z mojego ulubionego westernu "Wyjęty spod prawa Josey Wales". Nie jest może dokładnie taka sama ale - moim zdaniem - mocno w podobnych klimatach. Za parę dni na blog trafi trzeci Meksykanin z zestawu Artizan Designs.

Mexican bandids posse is growing up. Second "wanted dead or alive" poster was issued for dangerous gunslinger. Miniature resembles a little some western heroes played by Clint Eastwood, especially from my all time favourite western "The outlaw Josey Wales". It is not exactly the same but it has the same "feeling". Third Mexican bandido from Artizan Design blister will be published here in a couple of days. 11 komentarzy:

 1. Z największą ochotą złożyłbym posse Law Dogs, ale jest jeden warunek - nie na półeczkę, ale do gry. A może powinniśmy zastanowić się nad wspólnym projektem rodem z Dzikiego Zachodu?

  Meks doskonały!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja robię ich do gry - w Wargamerze ponoc preznie graja w Legends of the Old West, jest duzo terenow, itd. Zamierzam przylaczyc sie do ich kampanii - jesli dopuszcza nowego gracza, oczywiscie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałem, że grają. Na forum za bardzo się nie rozpisują :) Ale widzę, że NairoD i Krypton "weszli w to", a oni są gwarantem, że system nie powinien umrzeć śmiercią naturalną :)

  A skoro są tereny i miejscówka, to ja chyba też byłbym chętny, tym bardziej, że idzie zima :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, na forum niespecjalnie piszą na ten temat, ale rozmawiałem w sklepie, ponoć obecnie to jeden z częściej granych systemow w sklepie. Jak masz chec to do dziela. Ja na pewno dokoncze trzeciego Meksykanina, ale nie zdecydowalem ostatecznie jaka grupe bede robil. Albo bandytow, albo pewnie kawalerie. Na miejscu w sklepie sa figurki, drogie jakos koszmarnie nie sa, bardzo dobrze sie je maluje... No i strasznie mam chec zobaczyc pomalowane je przez Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciężko będzie osiągnąć należyty poziom, bo Meksykanie ustawili wysoko poprzeczkę :)

  To zabieram się dziś do wertowania podręcznika i oferty. Pewnie w poniedziałek uderzę do sklepu (może jutro mi się uda).

  No chyba złożę sobie jakieś posse :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kupiłem dwa blisterki, ale... Meksykanów :) Nie mogłem się oprzeć tym kapeluszom. Z pozostałych opcji naprawdę nie było co wybrać w sklepie. W sumie nie powinni gryźć się z Twoimi, gdyż na pograniczu wałęsające się bandy Meksów to norma. Zresztą przy tak niewielkiej ilości posse trudno mieć coś oryginalnego.

  Mam nadzieje, że nie pozwiesz mnie do sądu o plagiat ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, maluj, maluj, nie moge sie doczekac jak rozwiazesz pewne rzeczy. Sa takie drogiazgi na niektorych tych figurkach, ze nie moge ich znalezcz na zadnych rysunkach czy zdjeciach, nie wiem co to jest i jakie powinno miec kolory. A tak na marginesie, zwrociles moze uwage, czy byly jeszcze blistry kawalerii konnej i pieszej?

  OdpowiedzUsuń
 8. Były na pewno i to dość sporo. A nie kalkuluje Ci się bardziej box 12 konnych kawalerzystów Perry Miniatures za 66zł minus rabat?

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno jest bardziej oplacalny, tyle ze nawet ich nie widzialem:)
  Zerkne w tygodniu, to plastiki?

  OdpowiedzUsuń
 10. Plastiki-multiparty. Mają zarówno uniformy Unii, jak i Konfederacji. Ale jeśli dasz unijne mundury i konfederackie kapelusze, zamieszasz bitsami i Green Stuffem to możesz mieć naprawdę fajną ekipę za jedną czwartą ceny :)

  Tu masz możliwe warianty sklejenia:
  http://www.perry-miniatures.com/images/acw/ACW%202b.jpg

  OdpowiedzUsuń
 11. This figure is amazing great detail i just love it

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.