niedziela, 1 lipca 2012

Polskie figurki

Czas na odrobinę prywaty. Kilkanaście miesięcy temu wpadłem na pomysł założenia drugiego bloga, mającego być - w założeniach - centrum informacji na temat polskich produktów przeznaczonych dla gier bitewnych, figurek, makiet, zasad. Z rozmaitych przyczyn, wśród których na nienajpośledniejszej pozycji znajduje się moje lenistwo, pomysł ten leżał odłogiem, mimo wykupionej domeny. Ostatecznie jednak ruszyło mnie sumienie i postanowiłem tchnąć życie we wspomnianą ideę. Stąd polskiefigurki.blogspot.com. Strona jest prosta, mam nadzieję, że dość czytelna, z założenia prezentować będzie krótkie wiadomości, odsyłające po więcej informacji do źródeł. Liczę, że za czas jakiś będzie to strona niemal "obowiązkowa" dla każdego, kto bawi się naszym hobby - zarówno dla miłośników gier historycznych, jak i tych, których akcja dzieje się w wymyślonych uniwersach. Chciałbym, by na łamach bloga pojawiały się informacje zarówno o nowych produktach dość przecież licznych już polskich firm, nazwijmy je umownie, figurkowych, jak też informacje o dobrych recenzjach rozmaitych produktów zamieszczane na blogach hobbystycznych, galerie prac w toku i podobne wiadomości, dotyczącego rosnącego poletka polskich producentów figurek i akcesoriów. Jeśli więc masz wiadomość na temat związany z tematyką bloga, chętnie ją usłyszę - wystarczy zostawić komentarz tu, bądź na nowym blogu. Jest tylko jeden warunek - informacja musi dotyczyć produktu bądź firmy polskiej. Serdecznie zapraszam do odwiedzania Polskich Figurek.

6 komentarzy:

 1. Znakomita idea! Mocno dopinguję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z ust mi to wyjąłeś, przy czym znakomita u mnie brzmiała: szczytna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Panowie za miłe słowa, mam nadzieję, że to się jakoś pozytywnie rozwinie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słuszna idea, popieram. Będę obserwował, do tego wrzucam do ulubionych na swoim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez moment się zastanawiałem czy rzeczywiście na polskim rynku odpowiednio dużo się dzieje, ale wystarczył rzut oka na to co już się znajduje na blogu, żeby mnie przekonać. :) Zapowiada się na lekturę obowiązkową dla każdego, który chce wiedzieć co w trawie... znaczy w staticu piszczy.
  Trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 6. :) Dzieje się, dzieje. Mam nadzieję, że docelowo będzie ok. dziesięciu różnych newsów dziennie, co już pozwala liczyć, że strona będzie odwiedzana dość często. W sumie sam się zdziwiłem, że praktycznie codziennie jest coś do wrzucenia, a to, tak naprawdę, wiadomości o jakiejś połowie polskich firm. Pozostałe nie reagują na maile lub nie chcą się dzielić informacjami, albo też bardzo rzadko publikują nowe informacje. Ale mam nadzieję, że będzie tego więcej. W planach są może jeszcze wywiady i - ewentualnie - informacje o produktach ludzi, którzy nie mają, co prawda, własnych firm, ale robią własne odlewy części czy nawet całe figurki. Takich osób, zwłaszcza w przypadku graczy gier pochodzących z GW, jest całkiem sporo.

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.