wtorek, 8 sierpnia 2017

Kapitan Mrocznych Aniołów | Dark Angels Captain

Model na zdjęciach to składak dwóch bohaterów z zestawu Dark Vengeance - kapitana i kapelana. Rękawica energetyczna pochodzi z jednej ze standardowych wyprasek, dorzucanych do któregoś zestawu kosmicznych marines (taktycznych, jeśli mnie pamięć nie myli).

Pewna historia wiąże się z lewą ręką. W planach miałem pistolet plazmowy, pochodzący od kapelana stanowiącego większą część składaka. Model częściowo sklejony (bez hełmu i rzeczonej ręki) i częściowo pomalowany stał dość długo na półce w oczekiwaniu na przypływ energii wewnętrznej. Nie mogłem się zebrać do dokończenia, a jak już się w końcu udało to ... oryginalna ręką rozmyła się gdzieś w hiperprzestrzeni... Cóż, energia wróciła i figurkę trzeba było skończyć, dodałem więc to co znalazłem w pudle z pozostałościami (żeby choć z grubsza pasowało) i zamknąłem projekt.

Co do malowania - ciągnęło się i po prostu nie szło. Parę rzeczy zrobiłem na szybko, żeby tylko skończyć projekt i z efektu nie jestem do końca zadowolony.  Cóż, na stole obok innych modeli nie wygląda źle.
Przemek

Model shown today is kitbashed from two heroes released in Dark Vengeance boxed set - a captain and chaplain. Power fist comes from one of the standard sprues, added to some space marines boxes (tactical squad, if my memory serves me right).

Left hand... Well, there is a story about it. I planned to arm this hero with plasma pistol, coming from the chaplain, which is also part of this model. But, as it happens frequently, paintly glued miniature (with no helm and plasma pistol) stood for a long time on the shelf waiting for the... right time. I simply couldn't finish him. Finally, when "the time was right", plasma pistol got lost in the warp. Well, I finished model with some weapon found in the bits box and called it a day.

Painting - wasn't so good. It lasted and lasted, I simply couldn't finish this one. So, there are some areas which were painted very, very quickly, just to get a job done. I'm not very satisfied with the final result though. Well, it looks okeish next to other models on the table top.
Przemek

3 komentarze:

  1. Bardzo mi się podobają skrzydła na hełmie. Wyszło cieniowanie świetnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałbym mieć takie powody do niezadowolenia... Przecież wyszedł wspaniale!

    OdpowiedzUsuń
  3. Postać ma klimat, więc jest ok ! :)

    OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.