wtorek, 10 kwietnia 2018

Kolejny normański konny | One more Norman knight


Wraz z prezentacją czwartego normańskiego rycerza można powiedzieć, że mam pomalowany jeden "biedapunkt" drużyny do Sagi. "Biedapunkt" bo za jeden punkt mogę kupić, co prawda, oddział przybocznych liczących czterech konnych, ale - jak wspomniałem wcześniej - plastiki Conquesta posłużą mi raczej do zrobienia oddziału wojowników, złożonego z ośmiu miles. Czyli w sumie pół punktu, ale jeden brzmi lepiej;)

Tak patrząc na zdjęcia dochodzę jeszcze do wniosku, że nad tarczą chyba spędzę jeszcze z pół godzinki. Wydawała mi się bardziej kontrastowa, ale jednak za dużo tu zbliżonych kolorów i czarnych krech udających uszkodzenia. Trzeba będzie je jeszcze trochę podrasować.With showing this fourth Norman knight I may safely say that first "plastic point" of my Saga warband is finished. Well, "plastic point" as I can buy a unit of hearthguard for one point (unit of four men) but I think plastic Conquest figures will be used as warriors - eight warriors for one point. So, this is actually half a point, but full point, even plastic one, sounds better;)

Looking at the photos I think I will ge back to this shield again. I thought that this is good enough but it looks bad on the pictures. I will add some more contrast and will work more on damaged areas I think.

10 komentarzy:

 1. to tło do zdjęć jest zrobione na jakimś konkretnym papierze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to zwykły papier drukarkowy. Postaram się w najbliższych dniach ogarnąć trochę temat takich zdjęć i zrobić o tym wpis.

   Usuń
  2. Czekam niecierpliwie bo mam zamiar zacząć grać i porobić parę fotek, żeby to jakoś przyjemnie wyglądało ;)

   Usuń
  3. Postaram się skrobnąć coś w przyszłym tygodniu.

   Usuń
 2. The horse is very realistic !
  Bravo :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny, taki trochę z Rohanu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę:) choć Rohan był wzorowany na Sasach raczej.

   Usuń
 4. Malowany tak samo dobrze jak pozostali - czyli bardzo dobrze. Nie wiem czy nie sprawdzili by się lepiej jako przyboczni? Tak czy inaczej zapewniają to, co w bitewniakach kluczowe: wrażenia estetyczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako przybocznych jednak użyję chyba metalowych figurek, jakoś są takie bardziej... spersonalizowane.

   Usuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.