niedziela, 15 kwietnia 2012

Wybrane z tygodnia 45

Dziś sporo rzeczy głównie do oglądania, choć i coś innego się znajdzie. Na początek może skala, w której wszystko jest dość duże. Zerknijcie tutaj - tak mógłby wyglądać plan jakiegoś filmu - ale to plan z budowy dużej dioramy grupy modelarskiej Kampfgruppe von Abt z Wielkiej Brytanii. Naprawdę robi wrażenie. Im dłużej przyglądam się tym zdjęciom, tym większą mam ochotę pobawić się takimi laleczkami. Tylko skąd wziąć na to wszystko czas? Zdjęcie widoczne obok pochodzi ze strony tej grupy. Tu dostępna jest cała galeria.

Teraz darmówka - zespół Ogniem i Mieczem przygotował dodatkowy podjazd dla wojsk Rzeczypospolitej Obojga Narodów - czata Wincentego Gosiewskiego. Jest to w pełni oficjalny dodatek, pozwalający wystawić podjazd na turniejach. Co ciekawe, skład jest bardzo urozmaicony, pozwala także pobawić się husarią w czasie niewielkich gier.
Dwa poradniki - pierwszy, napisany przez właściciela bloga Crac des Chevaliers, Chevaliera de la Terre, pokazuje w jaki sposób robi on podstawki do swoich figurek do "Flames of War". Warto zerknąć, bo prezentują się one bardzo widowiskowo, a sam proces można z łatwością adoptować do innych skal. Drugi poradnik przedstawia wykonywanie niewielkiej szopy w skali 28 mm. W oryginale do "Flintloque" ale sam proces jest uniwersalny, a i szopa, taka jak w poradniku, może się znaleźć w bardzo licznych grach. Autorem artykułu zamieszczonego na stronie Barking Irons jest Tony Harwood. Tutaj reszta poradników z tej strony, większość jest naprawdę interesująca, mi szczególnie przypadł do gustu ten przedstawiający wykonanie poletka kapusty.
I - już na koniec - powracamy do obrazkowego, wargamingowego porno dla oczu, tym razem już ściśle fantastycznie. Na początek armia królestwa Ogrów w klimacie orientalnym - Ogry Nipponu autorstwa Tartar Sauce. Świetny pomysł i efektowne konwersje. Dorzućmy do tego jeszcze inne Ogry, tym razem pokazywane przez GMM Studios. Panie i Panowie, oto Ogry Monty Pythona spod znaku Świętego Graala.
I zakończmy mocnym akcentem. Elvis lives!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.