sobota, 10 marca 2012

Konkursowi janczarzy

Rzadko wrzucam takie zdjęcia - kilka elementów, w tym sporo nie pokazywanych wcześniej. Ale okazja nadarza się równie rzadko, a akurat jest - skończyłem konkursowych janczarów, zgłoszonych do udziału na forum gry "Ogniem i Mieczem". Muszę powiedzieć, że to dość czasochłonne figurki - raz, że naprawdę dużo detali, dwa - chciałem ich zrobić w rozmaitych kolorach, tak jak widać na rycinach z epoki. Pomaluję też jednostki umundurowane jednolicie, będą janczarami elitarnymi, zgodnie z przepisami gry, ale to dopiero za czas jakiś. Żałuję tylko jednego - że w zestawie nie ma kotła i kucharza - w oddziałach janczarskich całe życie obozowe toczyło się wokół kotła, pełnił ważną rolę symboliczną, był czymś w rodzaju sztandaru, może był nawet od niego ważniejszy. Na pewno dodawałby smaczku gotowej jednostce.
4 komentarze:

 1. Tylko się powtórzę. Podobają mi się. Brawo :)

  Świetnie wyglądają razem. I wciąż nie mogę nadziwić się detalom tych 15 mm modeli.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne. Robią świetne wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. :D rzeczywiscie szkoda kotla :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, i jeszcze raz wow.

  Świetnie wyszedł Ci ten oddziałek.

  Ramka z dowódcą jest genialna. Figsy też niczego sobie chociaż te pozy trochę plastikowe, ale za to jest ich sporo.

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.