środa, 8 grudnia 2010

Drugi oddział huskarlów | Second unit of housecarls

Coś się tutaj ostatnio na blogu porobiło mało historycznie, a mocno fantastycznie. Czas na choćby chwilową przerwę od klimatów fantasy. Dziś następny element mojej powstającej armii wikingów. Drugi element huskarlów, jednych z najlepszych wojowników norsmeńskich, opancerzonych po kolana, uzbrojonych w potwornie niebezpieczne długie, "duńskie" topory. Trochę szkoda, że w zestawie produkcji Bauedy istnieje tak niewielkie zróżnicowanie figurek o zbliżonym wyglądzie. Dla choćby lekkiej zmiany wyglądu następnym pomalowanym elementem będzie także 4Bd lecz wizualnie złożony z wojowników z tarczami, w skórzanych kaftanach i z włóczniami. Staram się grupować podobnie uzbrojonych i opancerzonych wojów na wspólnych podstawkach, w końcu nie każda gra jest pod tym względem równie abstrakcyjna jak DBA.

A lot of fantasy stuff lately here. Time for a little change of subject then, even if only temporary. Here it is next element of my growing viking army for DBA. Second housecarls element, one of the best norsemen warriors, chainmail cladded, armed with deadly "danish" axes. It's a little pity that Baueda army deal contains a lot of the same miniatures. To make some change next painted unit will be the same type - 4Bd - but it will contain warriors armed with spears and shields and wearing leather jerkins. I try to group men wearing same equipment, as not every game out there is so highly abstract in this area as DBA is.4 komentarze:

 1. No właśnie sam miałem pisać, że coś mało historycznie :). Widzę jednak, że coś dzieje się dobrego i w tym zakresie. Armie leidangu i wikingów to strasznie nudne w malowaniu zestawy, ale na stole wygląda to imponująco. Czekam na kolejne elementy :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Owszem, dość nudne, bo to i paleta barw mocno ograniczona, i wyglad i wyposazenie w sumie mocno zblizone. Staram sie ich troche urozmaicac, ale na zdobienia brzegow ubran troche figurki nie pozwalaja, to przynajmniej pasy na gaciach im robie:). Szkoda tylko, ze bauedowe figurki maja te gacie troche malo historycznie... ani bufiaste ani rajtuzowate z cizmami... takie mocno dzinsowate :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać podobnie jak Amerykę, to wikingowie odkryli zalety tego wspaniałego materiału :D.

  OdpowiedzUsuń
 4. No najwidoczniej, w koncu Nokia, Volvo i Saab nie wziely sie znikad:)

  OdpowiedzUsuń

Z wielką przyjemnością czytam zawsze wszystkie komentarze - pozytywne i negatywne, choć co do tych ostatnich wolałbym, by były merytoryczne. Zostaw ślad swojej obecności komentując lub dodając blog do listy obserwowanych.

I always read all comments with great pleasure - both positive and negative ones. Speaking about negatives - please be constructive and let me improve my blog. Comment or follow my blog.